Jak získat motivaci ke cvičení?

Myslím, že můžu mluvit za nás všechny. Tvoříme si plány, které nás vedou k lepšímu zdraví a kondici. Znáš to, říkáš si, že budeš cvičit každý den alespoň 20 minut. Ale pak jsi unavená, nechce se ti, je toho hodně v práci, onemocníš, nebo ti jiná situace hodí klacky pod nohy. Nejen motivace ke cvičení je na nule, ale hlavně odhodlání k němu. Pak může být těžké vrátit se do cvičícího procesu po delší odmlce, protože se najednou cvičení zdá, jako velký závazek, který si nikdy nesplnila. Ušla jsi takový kus a najednou je vše ztraceno. Selhala jsi. Výčitky a pochybnosti o sobě samé automaticky snižují sílu začít znovu. Cítíš se méně v kondici a bojíš se, že se vrátí staré návyky.

Takže co když vypadneš z tempa a necvičíš třeba celý měsíc?

Tak nic.

Prostě si pustíš další video a pokračuješ jakoby nic dále. Bez výčitek.

ZMĚNA K LEPŠÍMU ZAČÍNÁ V HLAVĚ

Je důležité si uvědomit, že vypadnutí z tempa, není prohra. Nejhorší co můžeš udělat, je přestat cvičit úplně a vrátit se k nezdravému způsobu života, protože budeš sama sobě dokazovat, že jsi měla pravdu, že to nezvládneš a že stejně nemá smysl se snažit. 

Chceš se vrátit do formy a to je důležité. Není třeba se ještě trápit pocitem viny nebo trestu za to, že jsi na chvíli přestala. Jak jistě tušíš, tímhle ty kalorie nespálíš.

Pohyb není závazek, který musíš dodržet za každou cenu. Není to smlouva s ďáblem, ve které se můžeš zklamat. Pokud máš v práci nebo v osobním životě více povinností, nemáš čas a nebo nemáš náladu, je v pořádku udělat si od cvičení pauzu. Je to přirozený stav. Někdy je třeba si odpočinout, nabrat novou energii a motivaci, aby se člověk mohl vrátit zpět do cvičící rutiny.

RADUJ SE Z POHYBU

Pohyb je radost. Vzpomeň si na vaše společné chvíle. Máš doma nervy, jdeš si zaběhat a pak se cítíš lépe. Něco se nepovedlo v práci, pustíš si svou oblíbenou lekci pilates a po skončení cítíš příjemnou únavu, lepší náladu a stres se rozplynul. Zároveň slýcháváš, jak ti to sluší, že máš hezčí zadek a vlezeš se do kalhot, které jsi několik let neoblékla a najednou jsi to ty, kdo radí kamarádkám jak zhubnout.

Je také v pořádku jít na procházku místo lekce pilates. Zkrátka, když cvičení nejde, není třeba se trápit nebo se cítit špatně. Život nám rád mění židle pod zadkem a věř, že jsi úžasná v tom co děláš. Snažíš se a buď na sebe hrdá. Věř, že jsi na správné cestě.

Udržet rovnováhu mezi prací, rodinou a svými potřebami je náročné. Pokud se cítíš vyčerpaná nebo nemocná, tak se na chvíli zastav a pojď načerpat novou energii i motivaci k cvičení.

DOPŘEJ SVÉ HLAVĚ PŘÍJEMNÉ PODNĚTY

Zkus si představit slunce, vlny moře, přírodu, mysli na své přátele, na lásku, obejmutí. Zhluboka se nadechni a buď v přítomnosti, usměj se na cizího. Všechno totiž začíná v naší hlavě. Soustřeď se na pozitivní věci a dej jim více pozornosti, než negativním pochybnostem a piplání se v minulosti. Tahle změna myšlení ti přinese více radosti, energie a chuti k pohybu. Díky tomu se ti bude vstávat z gauče ke cvičení snadněji.

Přeji ti, ať přemýšlíš o cvičení pozitivně, ať jsi spokojenější a máš lepší pocit ze sebe sama.

Přišel ti můj článek užitečný? Dej mi vědět například v komentářích na Instagramu.

Lekce zdarma

Zajímá vás, jak Power Pilates v mém podání vypadá? Nechcete kupovat zajíce v pytli? Tak pojďme na to!

Další inspirace

Na sociálních sítích pravidelně přidávám hodnotný obsah – ať už se jedná o různá cvičení nebo rady, tipy a triky. Pojďme se propojit!

Na novém webu se snažíme stále zlepšovat zážitek uživatelek.

Pokud se vám stalo, že se některá videa sekala, prosíme o vyplnění následujícího formuláře. Díky!

Sekání

Ještě prosím spusťte tento test rychlosti internetu, trvá jen pár sekund:

  • otevřete prosím tento odkaz: https://tools.bunny.net/diagnostic-report
  • klikněte na tlačítko: Run Diagnostic Report
  • pár sekund počkejte, než doběhne
  • klikněte na tlačítko: Copy Report URL
  • a tento odkaz prosím vložte do následujícícho políčka

Na novém webu se snažíme stále zlepšovat zážitek uživatelek.

Děkujeme za zpětnou vazbu.

NE - Sekání